Jste zde

Jak mohou výrobci a distributoři zboží využít cool data z přehledu konkurence aplikace Bidding Fox

Chtěl jsem navázat na minulý přehled dárků GIFT. Připravil jsem si praktické využití, vytvořil pro vás makro... a zjistil, že informace získávám zbytečně složitě. Stačí se pořádně podívat do aplikace Bidding Fox, na stránku monitoring Konkurence. Pojďme se tedy spolu zamyslet, k čemu by informace z přehledu konkurence mohl využít vendor.

Kdo je vendor

Výrobce či distributor zboží. Na našem trhu zastupuje značku a rád by měl přehled o tom, co se děje. V našem případě má vlastní e-shop. Na něm může prodávat za ceny „doporučené“. Ale nemusí.

Přehled konkurence v aplikaci Bidding Fox

Připomeňme, že stránka Konkurence vypadá takto.

Anonymizovaná stránka Konkurence aplikace Bidding Fox.
Anonymizovaná stránka Konkurence aplikace Bidding Fox.

Podrobně ji Zdeňka popsala v tomto článku. Ve zkratce jde o tabulku prodejců zboží, které má vendorův e-shop v nabídce. Přehled graficky ukazuje kolik zboží mají v nabídce e-shopy společně, rozdíl v cenových hladinách a podobně. Obsah tabulky lze filtrovat, např. podle značky (element MANUFACTURER) zboží. Či podle kategorií. To je cenné. Jednotlivé prodejce lze rozkliknout na stránku s detailními informacemi.

K čemu by monitoring konkurence mohli využít vendoři

Osobně se domnívám, že využití je široké a informace jsou cenné. Uvedu příklady otázek, na něž stránka Konkurence umí odpovědět.

  • Kteří prodejci prodávají mé zboží?
  • Mají moji dealeři mé zboží skutečně v nabídce?
    Jsou dealeři mého zboží aktivní? Mají zboží skutečně v nabídce, nebo je vztah se mnou pro ně bezcenný? Hodí se pro analýzu nabídky partnerů. Pokud e-shop vendora nabízí i jiné značky, než ty, které sám vyrábí či distribuuje, lze přehled omezit jen na vybrané značky, což je praktické.
  • Jací prodejci mé zboží nabízí, ač já s nimi nemám přímý dealerský vztah?
  • Může jít o prodejce, kteří obcházejí oficiálního distributora a zboží dovážejí např. ze zahraničí. Nebo se může hodit pro seznam prodejců, kam by mohl vendor vyslat obchodníka pro navázání přímého vztahu.
  • Má mé zboží v aktivní nabídce konkrétní prodejce? Kolik položek nabízí?
    Můžeme zkontrolovat konkrétního prodejce a posoudit, jak aktivní je při nabídce zboží vendora. Nabízí celé portfolio? Nabízí jen část? Za jaké ceny? S jakou skladovou dostupností?
  • Jak se liší cenová hladina konkrétních prodejců od mých „doporučených“ cen?
    Občas se hodí mít přehled, kdo prodává levněji a kdo dráž, než jsou vendorovy „doporučené“ ceny.

A jistě bychom našli další cenné informace.

Praktické mi přijde, že tyto informace lze získat obratem, bez speciální konfigurace. Stačí se na uvedená data podívat z toho správného úhlu.

Přidat komentář

Ze života biddingového automatu

V e-commerce bublině se člověk nikdy nenudí. A pokud vám jde ze všech změn a novinek hlava kolem, nezoufejte. Sepsali jsme pro vás zase ty nejdůležitější informace na jedno místo, abyste neztráceli...
S obavou z nemožnosti sledovat uživatele pomocí cookies roste počet služeb, které do adres přidávají trackovací parametry (typicky ID uživatele), i když tam původně nebyly. Unikátní ID přiřazená...
Potřebujete v Google Analytics zachovat informaci o tom, z jaké konkrétní kategorie Heureky přicházejí uživatelé? Při použití UTM parametrů, například utm_source=heureka.cz , se v Google Analytics...

Přihlaste se k odběru novinek

Neutečou vám ty nejzásadnější novinky z aplikace Bidding Fox a z vyhledávačů zboží.

sap hana migration